Archiwizacja dokumentów

Może się wydawać, że piętrzące się stosy dokumentów i ogromne trudności w odnalezieniu tego właściwego to już przeszłość. Ale czy na pewno? Większość dokumentów finansowych musimy archiwizować przez co najmniej 5 lat, a dokumentację kadrową o wiele dłużej. Wpinanie dokumentów do segregatorów rodzi wiele trudności od problemów z szybkim odnajdywaniem właściwych dokumentów, przez pilnowanie niezbędnego czasu na ich przechowywanie, po obsługę procesów archiwizacyjnych.

 • Jak zapanować nad ogromną ilością papierowych dokumentów wpływających codziennie do organizacji, a następnie zalegających w pudłach, regałach i segregatorach?
 • Jak uporządkować przechowywanie danych na różnego rodzaju nośnikach (dyskach, płytach CD i DVD, pendrive’ach)?
 • Jak prosto odszukiwać dane materiały bez konieczności przeszukiwania wielu pudeł i nośników cyfrowych?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, to oznacza, że znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Bosflow doskonale wspiera różne modele  archiwizacji:

 • Porządkuje procesy archiwizacyjne danych gromadzonych na nośnikach, dokumentów przechowywanych jedynie w wersji papierowej lub w wersji cyfrowej oraz dokumentów przechowywanych zarówno w wersji papierowej jak też cyfrowej.
 • W przypadku materiałów na nośnikach danych i dokumentów przechowywanych jedynie w wersji papierowej Bosflow zapewnia obsługę procesów archiwizacyjnych na bazie wprowadzonych metadanych.
 • Dokumenty cyfrowe lub digitalizowane i wprowadzane do Bosflow podlegają automatycznej archiwizacji w systemie. Digitalizacja dokumentu papierowego polega na jego zeskanowaniu i przetworzeniu do postaci cyfrowej przy użyciu wbudowanego modułu OCR-owania, ekstrakcji danych i klasyfikacji dokumentów. Przechowywanie cyfrowych wersji dokumentów jest trwałe, wygodne i bezpieczne.
 • Katalogowanie i indeksowanie w wyszukiwarce na podstawie treści dokumentów i/lub metadanych pozwala szybko odnaleźć każdy dokument w systemie, składzie chronologicznym i/lub w tradycyjnym archiwum.
 • Dokumenty można porządkować według dowolnego systemu klasyfikacji, np. w oparciu o JRWA lub zgodnie z układem teczek obowiązującym dla dokumentacji kadrowej.
 • Bosflow realizuje również pełen zakres funkcjonalności archiwum zakładowego. Wspiera w tym zakresie wszystkie istotne procesy: protokoły zdawczo-odbiorcze, brakowanie dokumentacji, wypożyczanie oraz śledzenie fizycznej lokalizacji dokumentu.
 • Jako bezpieczne repozytorium danych systemu Bosflow może być wykorzystana dowolna infrastruktura fizyczna taka jak: zwykłe współdzielone dyski sieciowe, dyskowe macierze blokowe, infrastruktura chmurowa lub zaawansowane macierze obiektowe zapewniające zaawansowane funkcje ochrony danych.
 • Przeglądarkowy interfejs systemu pozwala szybko wyszukać potrzebne dokumenty.

System zapewnia  kontrolę dostępu do danych w zależności od przydzielonych uprawnień użytkownika.

Jakie korzyści daje
wdrożenie systemu

14 dni
Średni czas obiegu faktury
3 dni
15 min
Poszukiwanie powiązanych dokumentów - umowy, zamówienia, protokołu, PZ
5 min
10 min
Dowiadywanie się u kogo znajduje się dokument
1 min
5 min
Sprawdzenie kwoty faktury względem limitów umownych i budżetowych
1 min
niewykonalne
Sprawdzenie kwoty nadchodzących zobowiązań z dokumentów będących w obiegu
1 min