Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze

Zielonogórski szpital może poszczycić się ponad stuletnią historią. Każdego roku w placówce leczonych jest blisko 200 tysięcy pacjentów. W roku 2021 szpital otrzymał nagrodę Gospodarczą Marszałka Województwa Lubuskiego w kategorii „Innowacyjne jednostki ochrony zdrowia”.

Potrzeby klienta

Jednym z najważniejszych wymagań szpitala była eliminacja ogromnej liczby papierowych faktur krążących każdego dnia po organizacji i przejście na ich obsługę cyfrową . Wdrożony przez naszych specjalistów moduł OCR oraz dwustronna integracja pomiędzy systemem finansowo-księgowym, a systemem obiegu dokumentów zapewniły jednokrotne wprowadzanie dokumentu i w większości automatyczne sczytywanie danych z faktur. Moduł OCR rozpoznaje dane identyfikujące dokument i automatycznie uzupełnia nimi formularz rejestracji dokumentu.

Kluczowe moduły i procesy

  • Rejestr i obieg faktur
  • Moduł OCR faktur
  • Integracja z systemem finansowo-księgowym
  • Rejestr kontrahentów
  • Zarządzanie uprawnieniami użytkowników
  • Obsługa zastępstw

Opinia klienta

System elektronicznego obiegu dokumentów doskonale wspiera cyfrową obsługę dokumentów księgowych. Przede wszystkim uwolnił nas od ogromnej ilości papierowych faktur wędrujących wcześniej po naszych biurkach. Automatyczne odczytywanie i wprowadzanie do formularza rejestracji dokumentu kluczowych danych umieszczonych na fakturach, pozwoliło nam przyspieszyć digitalizację dokumentów, które docierają do nas cały czas w przeważającej ilości w wersji papierowej lub mailem.
Naszą współpracę z firmą Business Online Services oceniamy bardzo pozytywnie. Pracownicy BOS posiadają duże doświadczenie w zakresie wdrażania swoich rozwiązań w branży medycznej. W trakcie trwania projektu mieliśmy poczucie, że rozumieją specyfikę działania naszego szpitala. Z otwartością podchodzili do naszych sugestii i pomysłów, dzięki czemu realizacja projektu przebiegła bardzo sprawnie.